MAX lyssnar på önskemål och lanserar Cheese Dunk även i Karlstad
MAX utökar nu tillgängligheten för produkten Cheese Dunk genom att lansera den på kedjans två restauranger i Karlstad. Beslutet kommer efter ett stort engagemang från gäster sedan den första lanseringen i utvalda restauranger.
”Vi är glada att kunna meddela att Cheese Dunk från och med idag även finns på våra två restauranger i Karlstad. Sedan lanseringen har vi fått ett stort engagemang från gäster runt om i landet, och vi har lyssnat på de önskemål som kommit in från våra värmländska gäster. Därför breddar vi nu tillgängligheten så att även Karlstadsbor och övriga värmlänningar kan stilla sina ostcravings med Cheese Dunk”, skriver MAX, i ett mejl till FoodMonitor.
Bilden till vänster: en av de restauranger i Karlstad som hör till MAX. Foto: FoodMonitor. Bilden till höger: den aktuella produkten. Foto: MAX pressbild.