Det finns extraordinära talanger på te runt om i världen. På Youtube sprids nu en video på te-makare i Bangkok som tar servering av te till nya höjder.
Videon har visats över 686 000 gånger på Youtube. Det är inte känt vilka männen på videon är. Den enda informationen är att den laddats upp av Youtube-användaren "Fraction 227".
Det är inte helt ovanligt med virtuoser på te. FoodMonitor berättade tidigare om en iransk servitör som klarade av att bära 15 koppar te samtidigt. Se videon här!
/FoodMonitor
PRODUKTNYTT (portfolio)
Nespresso utökar sin Coffee+-serie med Active – en dubbel espresso med smak av vanilj, mandel och kex. Kaffet är berikat med vitamin B6, vilket enligt bolaget kan bidra till att minska trötthet och utmattning. En kopp ger 31 procent av dagligt referensintag av vitamin B6.